Greek Albanian English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish
Σάββατο, 23 Σεπτεμβρίου 2017

 

Αρχίζει το μπάσκετ στο Καρπενήσι: Το πρόγραμμα και οι ημερομηνίες των αγώνων για εφήβους και νεανίδες της ΠΑΚ και παίδες του Άτλαντα

Τη Δευτέρα 4 Σεπτεμβρίου στις 6 μ.μ., στην αίθουσα του Συνεδριακού κέντρου της Περιφέρειας στη Χαλκίδα πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις των τοπικών πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑΣΕ, όλων των ηλικιακών κατηγοριών.

ATLASPKA2017

Έφηβοι: Στον ΣΤ’ όμιλο συμμετέχει η ΠΑΚ, που αντιμετωπίσει στην πρεμιέρα τον Έσπερο στη Λαμία, ενώ το γκρουπ συμπληρώνουν οι Αναγέννηση Λαμίας και ο Άρης Σπερχειάδας, που αναμετρώνται στην έδρα της πρώτης. Το πρόγραμμα του πρώτου γύρου έχει ως εξής:

1η αγωνιστική (24/9, ΔΑΚ Λαμίας)

(16:00) Έσπερος Λαμίας-Π.Α.Κ.

(18:00) Αναγέννηση Λαμίας-Άρης Σπερχειάδας

2η αγωνιστική (1/10)

(15:00) Π.Α.Κ.-Αναγέννηση Λαμίας (Κλειστό Καρπενησίου)

(18:00) Άρης Σπερχειάδας-Έσπερος Λαμίας (Κλειστό Σπερχειάδας)

3η αγωνιστική

Αναγέννηση Λαμίας - Έσπερος (ΔΑΚ Λαμίας)

Π.Α.Κ. - Άρης Σπερχειάδας (Κλειστό Καρπενησίου)

Παίδων: Η ομάδα του Άτλαντα τοποθετήθηκε στον Ζ’ όμιλο και θα υποδεχτεί για το πρώτο τζάμπολ στο Καρπενήσι τα Εκπαιδευτήρια Μπούκαλη, ενώ το παζλ συμπληρώνουν Πρωτέας-Έσπερος και Αναγέννηση Λαμίας-Μούτα Δομοκού.

1η αγωνιστική (17/9)

(15:00) Άτλας - ΑΣΕ Μπούκαλη (Κλειστό Καρπενησίου)

(16:00) Αναγέννηση Λαμίας - Μούτα Δομοκού (ΔΑΚ Λαμίας)

(18:00) Πρωτέας Λαμίας - Έσπερος Λαμίας (ΔΑΚ Λαμίας)

2η αγωνιστική (30/9)

(15:00) Μούτα - Άτλας (Κλειστό Δομοκού)

(18:00) Μπούκαλη - Πρωτέας Λαμίας (Κλειστό Εκπαιδευτηρίων Μπούκαλη)

* (23/9, 18:00) Έσπερος Λαμίας- Αναγέννηση Λαμίας (ΔΑΚ Λαμίας)

3η αγωνιστική (7/10)

(14:00) Άτλας - Αναγέννηση Λαμίας (Κλειστό Καρπενησίου)

(15:30) Πρωτέας - Μούτα Δομοκού (ΔΑΚ Λαμίας)

(17:30) Έσπερος Λαμίας - Μπούκαλη (ΔΑΚ Λαμίας)

4η αγωνιστική (14/10)

Αναγέννηση Λαμίας - Πρωτέας Λαμίας (ΔΑΚ Λαμίας)

Άτλας - Έσπερος Λαμίας (Κλειστό Καρπενησίου)

Μούτα - Μπούκαλη (Κλειστό Δομοκού)

5η αγωνιστική

Πρωτέας Λαμίας - Άτλας (ΔΑΚ Λαμίας)

Έσπερος Λαμίας - Μούτα Δομοκού (ΔΑΚ Λαμίας)

Μπούκαλη - Αναγέννηση Λαμίας (Κλειστό Μπούκαλη)

Νεανίδων: Στον Β’ όμιλο συμμετέχει η αντίστοιχη ομάδα της ΠΑΚ, μαζί με τις Μάκαρο, Άρη Θήβας και Σύλλα Αιδηψού, την τελευταία εκ των οποίων υποδέχεται στην πρεμιέρα.

1η αγωνιστική

Μάκαρος Άμφισσας-Άρης Θήβας (Κλειστό Καμπεράκης)

Π.Α.Κ. - Σύλλας Αιδηψού (Κλειστό Καρπενησίου)

2η αγωνιστική

Σύλλας Αιδηψού - Μάκαρος Άμφισσας (Κλειστό Λουτρών Αιδηψού)

Άρης Θήβας - Π.Α.Κ. (Κλειστό Ερ. Χατζόπουλος)

3η αγωνιστική

Μάκαρος Άμφισσας - Π.Α.Κ. (Κλειστό Καμπεράκης)

Σύλλας Αιδηψού - Άρης (Κλειστό Λουτρών)